Upadłość gospodarcza - Kancelaria Concierge

Znajdź nas na facebooku:
Przejdź do treści
Upadłość gospodarcza

Jeżeli wpadłeś w spirale długów, nie martw się. Pomożemy Ci!

    Termin upadłość gospodarcza odnosi się do pełnego oddłużenia  przedsiębiorstwa. Upadłość gospodarczą może ogłosić przedsiębiorca w rozumieniu kodeksu cywilnego, czyli:  osoba prawna, jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną. Te same zasady postępowania dotyczą np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółki akcyjnej.
   Aby upadłość gospodarcza doszła do skutku konieczne jest spełnienie warunku niewypłacalności i posiadanie majątku (wolnego np. od hipoteki, czy zastawów), który wystarczy na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego oraz zaspokojenie wierzycieli w pewnym stopniu.
Przedsiębiorcy, którzy poprzez zbieg niefortunnych okoliczności wpadli w spiralę zadłużeń, której końcowym efektem jest stan niewypłacalności, mają prawo wnioskować o upadłość. Jest to rozwiązanie pozwalające na zamknięcie nierentownej działalności i jednoczesne pozbycie się długów, przy czym przedsiębiorca może uwolnić się od długów zarówno firmowych, jak i prywatnych.
    Jeżeli wniosek o upadłość prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej nie zawiera braków formalnych i nie został oddalony, to jest rozpatrywany przez sąd w okresie trwającym mniej więcej trzy miesiące. W tym czasie dłużnik powinien w dalszym ciągu utrzymywać status przedsiębiorcy. Oznacza to, że prowadzona działalność gospodarcza nie powinna zostać zamknięta. Może ona zostać zawieszona, ale tylko wtedy, gdy przedsiębiorstwo praktycznie przestało już funkcjonować. Ten ruch pozwoli zatrzymać narastające zadłużenie, np. z tytułu składek do ZUS-u. Wnioskodawca powinien także nie zaciągać w tym okresie nowych zobowiązań finansowych i w miarę możliwości na bieżąco spłacać wierzycieli oraz wypłacać wynagrodzenia pracownikom. Takie działania pozwalają stworzyć wizerunek rzetelnego dłużnika, co może zostać rozpatrzone przez sąd na korzyść niewypłacalnego przedsiębiorcy.
    Jesteśmy w stanie rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane przypadki problemów finansowych. Nieważna jest forma prawna Twojej działalności. Skomplikowane przepisy prawa nie stanowią dla nas przeszkody . Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu uwolnimy Cię z pętli zadłużenia. Pomożemy wyjść na prostą z każdych tarapatów i umożliwimy działanie w biznesie od nowa.
    Zgodnie z art. 11 ust. 1 i 2 pr. up. postępowanie upadłościowe należy wszcząć, jeżeli spółka stała się niewypłacalna.  Co to stan niewypłacalności? Oznacza on utratę zdolności do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych, a także sytuację, w której zobowiązania pieniężne spółki przekroczą wartość jej majątku, a stan ten utrzymuje się przez ponad 3 miesiące.
    Jeśli wiesz, że w niedalekiej przyszłości utracisz możliwość regulowania swoich dotychczasowych zobowiązań, zgłoś się już teraz. Nie musisz czekać aż tyle.

Kancelaria Concierge
18-500 Kolno, ul. Wincentego Witosa 3A lok. 9
t. +48 881-045-870
e: biuro@cncg.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Witamy na www.cncg.pl

Kancelaria Concierge, to sieć Kancelarii Prawnych. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie restrukturyzacji, oddłużania firm, gospodarstw rolnych
i osób prywatnych.

Wróć do spisu treści